wtorek, 18 sierpnia 2015

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE SIERPIEŃ 2015 R.


źródło
Lato w rozkwicie, upał przeplatany upałem. Większość ludzi, jeżeli ma ochotę coś poczytać, sięga co najwyżej po lekkie pióro dziennikarzy "Rewii" czy "Życia na gorąco". I tutaj popełniacie, drodzy moi, duży błąd. Już wyjaśniam, dlaczego. Na rynku wydawniczym dzieje się bowiem wiele. Przykłady poniżej:

1. "Jako dowód i wyraz przyjaźni" - książka pod red. Magdaleny Budzińskiej i Moniki Sznajderman - świetna antologia opowieści reportażystów o darze Stalina, który przetrwał do naszych czasów. O różnych obliczach i znaczeniach Pałacu Kultury i Nauki.
Jako dowód i wyraz przyjaźni. Reportaże o Pałacu Kultury - zdjęcie 1 z 1
źródło
 2.  "13 pięter" Filipa Springera - historia problemu mieszkaniowego, który w Polsce istnieje od stu lat. Książka reporterska w ważnej sprawie, bo dotyka każdego z nas. Od czasów międzywojennych kolejne rządy nie potrafią sobie poradzić z brakiem mieszkań. Ludzie żyją więc w garażach, piwnicach i kontenerach. Marzenia marzeniami, a rzeczywistość i tak robi swoje. Po recenzję książki i parę rozważań na temat zapraszam do venili kostis - tutaj.

http://www.czarne.com.pl/uploads/catalog/product/cover/715/13pieter_okladka_CMYK_300dpi.jpg
źródło
 3. "Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało" Pierre'a Bayarda - właściwie jest to wznowienie Państwowego Instytutu Wydawniczego, a nie żadna nowość, przeczytać jednak można. Chociażby tylko dla żartu:) Momentami Bayard za bardzo przesuwa się w stronę demagogii. Twierdzenie, że czytanie książek w zasadzie jest trochę bez sensu, skoro i tak wszystkiego nie przeczytamy jest mi bowiem obce.
źródło
Tak, czy inaczej: WARTO CZYTAĆ! Nawet o nie-czytaniu:)
Fajnego popołudnia:)