sobota, 31 października 2015

I ŚMIESZNO I STRASZNO - KSIĄŻKI NA HALLOWEEN

Cukierek albo... książka! Z przymrużeniem oka - książki na halloweenowy wieczór:

1. Katarzyna Bonda "Polskie morderczynie" - książka dokumentalna, zapis rozmów z czternastoma zabójczyniami, których zbrodnie nie schodziły z pierwszych stron gazet, historie przedstawione z punktu widzenia morderczyń oraz informacje pozyskane z akt sądowych. 
2. Stephen King "Pan Mercedes" - pierwsza powieść detektywistyczna mistrza strachu, polecam w szczególności wyznawcom pisarza. Pierwszy tom trylogii z emerytowanym policjantem Billem Hodgesem. Kim jest Pan Mercedes i jak go odnaleźć?
3. Stephen King "Znalezione nie kradzione" - II tom cyklu z Billem Hodgesem. O tym, jak literatura popycha do zbrodni.

4. Agatha Christie "I nie było już nikogo" vel "Dziesięciu małych murzynków" - nazwisko mówi samo za siebie, ale ten kryminał Christie można uznać za niezwykle trzymający w napięciu, dreszcze przechodzą po plecach non stop.Tajemniczy pan Owen zaprasza na bezludną wyspę kilku gości. W rytm dziecięcej wyliczanki po kolei giną...
"(...)Jedno małe Murzyniątko
Poszło teraz w cichy kątek,
Gdzie się z żalu powiesiło -
Ot, i koniec Murzyniątek."
5. Tess Gerritsen "Umrzeć po raz drugi" - najnowszy thriller z serii o detektyw J. Rizzoli i patolog M. Isles. Przewrotny i jak zwykle wciągający. Amerykańska pisarka zaprasza nas tym razem nie tylko do USA, ale również do Botswany.
6. Kaja Malanowska "Mgła" - pierwszy kryminał autorstwa Malanowskiej. Mgła wciąga...a wszystko zaczyna się od śmierci pewnej kobiety na warszawskim Mokotowie.
Udanej nocy czytania :)