wtorek, 24 listopada 2015

MIKOŁAJKOWE PREZENTY - PAKOWANIE TO WYZWANIE


6 grudnia coraz bliżej. Na stole postawimy wieniec adwentowy, po raz pierwszy upieczemy pierniki, posłuchamy "I'm dreaming of a white christmas", może obejrzymy po raz kolejny "To właśnie miłość". 
Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście czas najwyższy poszukać prezentów mikołajkowych i świątecznych.
W związku z tym postanowiłam zaproponować parę drobiazgów na mikołajkowe prezenty (dla małych i dużych) - i nie będą to tylko książki. Znajdziecie też parę moich propozycji, jak zapakować Wasze upominki. Zapraszam :)

MIKOŁAJKOWE PREZENTY DLA DZIECI:

1. Komplet naczyń do zabawy - dla kilkulatków - znajdziecie go na tchibo.pl.
2. Drewniany konik na biegunach  - każde dziecko o takim marzy - znajdziecie go tutaj. Polecam rodzicom z większym świątecznym budżetem (konik kosztuje prawie 200 zł).zabawki - klocki i zabawki drewniane-Drewniany Konik Na Biegunach  

3. Drewniane Shape Puzzle - dla tych najmniejszych, w bardzo rozsądnej cenie (do 50 zł) - znajdziecie je tutaj.
3. "Różnimisie" Agaty Królak - kartonowa książeczka do nauki i zabawy - znajdziecie ją np. w empiku.

 
 Pora na MIKOŁAJKOWE PREZENTY DLA TYCH WIĘKSZYCH:

1. Kawa personalizowana -  znajdziecie ją na crazyshop.pl - takie osobiste, zaprojektowane specjalnie dla obdarowywanego prezenty cieszą najbardziej :)


2. Personalizowane czerwone wino - również na crazyshop.pl


3.  "Dygot" Jakub Małecki - polska prowincja odkrywana na nowo przez jednego z bardzo obiecujących młodych autorów. Lektura obowiązkowa :)NO TO PAKUJEMY!
Uwielbiam szary papier, bo daje nieskończenie wiele możliwości - tutaj możecie zobaczyć parę moich pomysłów z lat poprzednich.
Tym razem zdradzę Wam, jak mając do dyspozycji jedynie szary papier i parę wstążek zapakować np. portfel.
Potrzebne będą:
- szary papier,
- wstążki, tasiemki,
- nożyczki,
- taśma dwustronna.
Zaczynamy!!Prosto i z klasą, myślę, że żaden komentarz nie jest potrzebny. Oczywiście dobór dodatków jest jak najbardziej dowolny. Można użyć np. gorącego kleju i przykleić do papieru szyszki, bombki, liście, laski cynamonu lub wanilii, goździki, suszone owoce (pomarańcze, cytryny), kawałki gazety, literki... Możecie również zrobić ciekawy napis ozdobnym flamastrem i dokleić gałązki świerku lub ostrokrzewu, które spryskacie sztucznym śniegiem lub brokatem. Na szarym papierze świetnie prezentują się także kawałki koronki, więc jeżeli macie jakieś skrawki materiału - śmiało, wystarczy gorący klej i gotowe!
Inne pomysły:

To akurat był prezent na grudniowe urodziny, dlatego wkradły się tutaj świąteczne akcenty. Pod kartkę z życzeniami najlepiej podłożyć kawałek tektury, wtedy wszystko jest sztywne i można lepiej uformować celofan. Parę jabłuszek, wstążka i jest prezent :)
 

Jak widzicie, na górze trochę nieładnie ułożył się papier (dlatego uważam, że szary jest najlepszy) - wystarczyło jednak przykryć wszystko wstążką i szyszką.
 


Ten sam zielony papier w groszki, ale inne dodatki - przyklejone za pomocą gorącego kleju.
Udanych mikołajkowych zakupów i miłego pakowania :)